Satranç

Heyecan verici ve eğlenceli bir tempoda ilerleyen derslerimiz çocuklarda süratli, doğru ve çabuk düşünme, analiz yapma ve problem çözme becerilerini kazandırır. Süreç oyun anlayışı ile başlar, daha sonrasında verilenleri alma ve aldıkça yenilerini eklemeyle devam eder.

Görsel Sanatlar

Okulumuzda yer alan Sanat Atölyemizde çocuklarımıza çeşitli sanatsal etkinlikler ile görsel algı, özgüven ve iletişim becerilerini geliştirmek esas alınmıştır. Teorik ve uygulamalı etkinlikler ile çocuklarımızın hayal gücünü ve yaratıcılıklarını kullanmalarına olanak tanıyan bir sanat atölyesi ortamı sağlanmaktadır.

Jimnastik ve Koordinasyon Geliştirme

Çocuklarımıza çeşitli aktiviteler, egzersizler ve oyunlar eşliğinde sürat, denge, kuvvet, koordinasyon ve esneklik gibi motor becerilerini ve gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalar sağlanmaktadır.

Gezi Kulübü

Gezi Kulübümüz, çocuklarımıza eğitimsel geziler düzenleyerek onlara farklı deneyimler yaşatmayı esas almıştır. Gezilerimizin amacı çocuklarımızın gözlemleyerek öğrenmesi, farklı düşünceleri tanıması ve değişik yerleri keşfetmesidir.

İspanyolca

Okulumuz, çocuklarımıza İkinci Yabancı Dil öğrenme imkânı sunmaktadır.  Haftalık programda yer alan İspanyolca etkinlik saati ile çocuklarımız native öğretmenler eşliğinde bu dili etkin bir şekilde öğrenme şansına sahiptir. Yaş gruplarına göre belirlenmiş hikâye ve masal kitapları, şarkılar, tekerlemeler ve eğitim teknolojisi araçları ile eğlenerek öğreniyorlar.

Müzik ve Orff

Müzik ve Orff derslerinde amacımız çocuklarda müzik sevgisini uyandırmak. Ritim duygularını geliştirmek ve kulak duyarlılığını geliştirmek esas alınmıştır. Müzik ve Orff Etkinliği çocuklarımıza grup içerisinde uyumlu bir şekilde çalışmayı, çalgıları paylaşmayı ve nasıl kullanmaları gerektiğini öğretmeyi amaçlar.